Liellopu gaļas audzētāji Latvijā apvieno spēkus

Līdz šim Latvijas gaļas liellopu audzēšanas nozare vairāk ir orientēta eksportam, un kvalitatīvu liellopu gaļu lielākoties var iegādāties tiešajā tirdzniecībā vai saimniecībās uz vietas. Šopavasar, lai paplašinātu savas saražotās produkcijas piedāvājumu tieši vietējā tirgū, vairākas gaļas liellopu audzētavas apvienojušas spēkus, izveidojot  kooperatīvu – „Latvijas liellops

Kooperatīva mērķis ir apgādāt Latvijas patērētājus ar tiešām kvalitatīvu gaļu, kas ir nākusi no Latvijas laukiem, Latvijas saimniecībām.

 Kooperatīva mērķis ir nodrošināt patērētājiem produktu piegādi visu cauru gadu. Viennozīmīgi viens no plusiem, ko saimniecības iegūst, strādājot kopā, ir tas, ka  patērētājam ir iespēja nodrošināt  gaļu katru nedēļu. Nav tādu situāciju, ka gaļu var nodrošināt tikai tad, kad ta ir pašiem saimniekiem. 

Gaļas piegādi plānots veikt iknedēļu, jo ir izveidots piegādes grafiks, kas nodrošina plūstošu un organizētu piegādi katru nedēļu uz šādām Latvijas pilsētām: Rīga, Mārupe, Jūrmala, Saldus, Olaine, Iecava, Bauska, Ķekava, Jelgava, Salaspils, Ogre, Ādaži, Sigulda, Limbaži, Valmiera, Cēsis, Madona, Jēkabpils, Aizkraukle,Baltezers, Iecava, Bauska, Eleja, Tērvete, Dobele, Tukums, Saldus, Kuldīga un Liepāja.

Gaļas liellopu audzētāji savai nozarei perspektīvu saredz arī vietējā tirgū. Lai arī latvieša galdā tradicionāli ierastāka ir cūkgaļa, tomēr pēdējā laikā pieprasījums pēc kvalitatīvas liellopu gaļas aug.